לא רק כריכים – הצעות לארוחת 10 שאינן כריך

פנימי

ארוחת 10 בבית הספר מתקשרת אינסטינקטיבית לכריך. אך אם תחשבו רגע "מחוץ לקופסה" (של האוכל…) תגלו שאפשר לשלוח את הילדים לבית הספר עם הרבה מאד מזונות אחרים שיהיו מזינים, טעימים ובעיקר ישברו את שגרת הכריכים. עדי מילר, דיאטנית קלינית במכבי, נותנת לכם כנה רעיונות.

תקראו להם בררנים, מפונקים, ילדים להורים משקיענים או סתם ילדים שלא חובבים כריכים.

אז נכון שהכריך הוא האופציה הקלה, מהירה ונוחה להכנה אך יש ילדים שבאמת לא אוהבים לאכול כריכים. אל דאגה גם להם יש לא מעט אופציות ואפילו חלקן ממש פשוטות ומהירות הכנה. החל ממטבלים המבוססים על גבינה וטחינה לצד קרקרים מחיטה מלאה, ירק ופרי ועד למאפינסים  ולביבות מושקעות.

בדיוק כמו שנדאג לכריך בריא ומזין שמכיל לחם מחיטה מלאה מרוח בממרח המכיל חלבון ו/או שומן איכותי, לצד ירק ופרי, נקפיד על אותו עקרון גם במאכלים שאינם מבוססים על כריכים.

אפשרויות כאלו כוללות – מקלות גבינה צהובה (עם עדיפות למוצרלה), ביצה קשה, קלח תירס, גרגרי חומוס, אפונת גינה, מאפינס מלוחים, לביבות גבינה ו/או ירק, פסטה, זיתים, קוביות בולגרית, קציצות טונה אפויות, פיצה טוסט, שקדים ו/או אגוזי מלך לא מלוחים (לילדים מעל גיל 5), פיתה זעתר וגביע יוגורט לא ממותק. (*** מאפיניסים, לביבות וקציצות טונה אפשר להכין מראש ולהקפיא).

אז בפעם הבאה שהילד יגיד לא לכריך, אין סיבה להיבהל אפשר להציע לו ארוחה לא פחות מזינה במינימום השקעה.