full screen background image
Search

א א א

בלוג מכבי

בלוג מכבי שירותי בריאות

המרכז הרפואי חולון

28367 Blog_photo_INSIDE_20172

מכבי שירותי בריאות שמחה לתת לכם הצצה למרכז הרפואי החדש והמתקדם “הופיין” בחולון, הצפוי להיחנך בשבועות הקרובים ועתיד לחולל מהפכה ברמת השירות ובחווייתה.

המרכז הרפואי הופיין, המחליף את המרכז הישן בחולון, יהווה קפיצת מדרגה משמעותית במגוון וברמתם  של שירותי הבריאות המוצעים לחברי מכבי בחולון. המרכז החדש, בעל 3 קומות, בנוסף לשתי קומות תת קרקעיות הכוללות 150 מקומות חניה, יהיה פעיל בין השעות 6:45 ל- 22:30 ויכלול:

 • שירותי אולטרה סאונד ורנטגן
 • מעבדה בעלת 11 עמדות, לעומת 5 במרכז הישן
 • יחידת אשפוז יום למבוגרים ולילדים
 • מכון פיזיותרפיה הגדול בארץ
 • מוקד רפואה דחופה למבוגרים ולילדים
 • קפיטריה מרשימה עם אזורי ישיבה
 • מרפסת גן עם פינות ישיבה, מסכי טלוויזיה וקיר משחקים לילדים
 • בית מרקחת ‘מכבי פארם’ הכפול בגודלו מהסניף הישן

מלבד מכון הפיזיותרפיה הגדול בארץ, שיכלול מגוון טיפולים וחדרי שיקום עם מכשור מתקדם, הוקמה במרכז יחידת אשפוז יום למבוגרים וילדים שבה יהיו 23 מיטות אשפוז, לעומת 11 מיטות במרכז הישן. אשפוז היום במרכז החדש צפוי לטפל בכ־100 מטופלים מדי יום, כאשר בשעת חירום, יועברו מיטות האשפוז לקומת החניון הממוגנת. בכל מיטת טיפול יוכלו המטופלים ליהנות מטלוויזיה אישית שתעזור להעביר את זמן הטיפול ותעניק להם תחושה ביתית.

המטופלים אף ייהנו מזמני המתנה מקוצרים ומשדרוגים טכנולוגיים שונים. באזורי ההמתנה המרווחים במרכז הרפואי הופיין, המסכים המקרינים את המספר הבא בתור יידעו לשלוח מסרון לטלפון הנייד של המטופל כאשר יגיע תורו. כמו כן, יוכלו המטופלים ליהנות ממרפסת גן עם פינות ישיבה להורה ולילד, מסכי טלוויזיה וקיר משחקים וירטואלי.

המרכז הרפואי החדש תוכנן בקפידה רבה ויענה על כל צרכיהם הרפואיים של המבוטחים בחולון ברמה הגבוהה ביותר ובנוחות המקסימלית.

28367 Blog photo 20172
23 thoughts on “המרכז הרפואי חולון

 1. אירה

  מאוד מרשים, רק גם מאוד חבל שאין זכר על רפואת נשים וכירורגיה…
  ומה עם מוקד לילה שפועל כרגע? איזה שירותים נקבל בו?

  1. מכבי שירותי בריאות

   שלום אירה, יש סיכוי שיכנס רופא נשים שעובד היום בקהילה.
   בנוגע למוקד הלילה, המוקד ממשיך לפעול באותה המתכונת הקיימת בדיוק, אך עם שיפור משמעותי הן מבחינת המרכז הרפואי עצמו והן מבחינת הנוחות והחניה.

 2. מור

  מה עם טיפולי ריפוי בעיסוק? במכון הקיים זה באופן שווה בשווה ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה.
  האם מתעלמים מהמקצוע ולא יהיו טיפולים לאוכלוסיה או שפשוט לא מציינים את העובדה שזה גם מכון ריפוי בעיסוק בנוסף לפיזיותרפיה?

  1. מכבי שירותי בריאות

   שלום מור,
   בנוגע לריפוי בעיסוק, הטיפולים ימשיכו כפי שקיימים היום ואף הם יהיו במתקן משודרג עם ציוד מתקדם ומגוון. גם מכון הפיזיותרפיה וגם הטיפולים לריפוי בעיסוק עוברים ביחד למרכז החדש. יש לציין כי הריפוי בעיסוק הוא למבוגרים ולא לילדים.

 3. בן שטרית ציפי

  חבל מאוד שאין שם מכון לפוטוטרפיה שהיה משרת את כל אזור הדרום. מטופלי פוטוטרפיה מגיעים מיבנה ואשדוד ליגאל אלון בתל אביב.
  פעם היה מכון בוולפסון והוא בוטל
  מדוע לא דואגים לנו סוף סוף למקום קרוב .
  בכל קופות החולים יש בבת ים טיפול של פוטוטרפיה.

  1. מכבי שירותי בריאות

   שלום ציפי.
   מכבי דוגלת במרכזי מצוינות. פרישה של שירותים ייחודיים באותו אזור גיאוגרפי במספר מרכזים, תקטין את ההתמקצעות והמיומנות הנדרשת מצוות המטפלים. במקרה זה המרחק בין חולון למכבי השלום אינו מצדיק מרכז נוסף. פוטותרפיה הינו טיפול שנמצא יעיל למספר רב של מחלות עור. לרוב הטיפול ניתן בשילוב עם משחות ותרופות משלימות.
   הפרוטוקול הטיפולי מותאם לרוב לכל מטופל בהתאם למחלתו, לכן נדרש מרכז מצוינות בעל ניסיון גדול במיגון מצבי חולי ולהתאים את הטיפול המדויק תוך מעקב והתאמה בהתאם להתקדמות הטיפול.

  1. מכבי שירותי בריאות

   שלום קרן.
   במכבי לא עושים ממוגרפיה בכל הארץ. מדובר בבדיקה עם מכשיר מיוחד, נדרש לעיתים גם אולטרסאונד שד וביופסיה ולכן נכון יותר לעשות את הבדיקות הללו במכונים ייעודיים או בתי חולים שיכולים לתת את כל השירות במפגש אחד.
   לגבי דופלר, נדרשת לכך מומחיות בטח ובטח אם מדובר בעורקים לכך צריך מכשיר אחר או מתמרים מיוחדים ולכן במכבי לא עושים את הבדיקות הללו. אנו מעדיפים להפנות את המבוטחים שלנו למכונים שמומחים לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *