אהבה אלרגית

22805-Blog-Photo-NEW_Sex-(22167)3

קרה לך פעם שפגשת את אהובך והתחלת להתעטש? יכול להיות מצב שבו זוג יהיה אלרגי זה לזה? אמנם זו תופעה נדירה מאוד, אך מתברר שהיא קיימת, וכצפוי – עלולה להשפיע על הזוגיות. מה עושים?

אף שתופעת האלרגיה לבני הזוג היא תופעה נדירה מאוד, רופאים מדווחים על קיומה ומעידים כי היא עלולה להקשות על בני הזוג להיכנס להריון. במרבית הפעמים התופעה מתגלה דווקא כאשר בני הזוג מפסיקים להשתמש בקונדום, אז ישנה חדירה של הזרע לנרתיק.
האלרגיה מתבטאת בכמה תסמינים כגון צריבה ואדמומיות בנרתיק, כאבים חזקים ובמקרים נדירים אף הפרעות נשימה ופצעונים על העור. למעשה, האלרגיה נגרמת מרגישות לחלבונים הנמצאים בזרע של בן זוג. לעתים לא מדובר בזרע עצמו אלא במזון או בתרופות שבן הזוג נוטל ומשפיעים על הזרע.

מה עושים?
במקרה של תופעות מקומיות בנרתיק, חשוב לשלול פטרת וגינלית או מחלות מין זיהומיות באמצעות בדיקה אצל רופא נשים. לאחר מכן באמצעות בדיקות מעבדה מבודדים את מרכיבי הזרע של הגבר אשר עלולים לגרום לתופעות אלה.
אם ידוע לאישה כי היא אלרגית למזונות או לחומרים מסוימים מומלץ לגבר לבחון הפסקת שימוש באותם מוצרים ואת השפעתם על האלרגיה. מובן שאם מדובר בתרופה, ההמלצה היא להמתין עד סיום נטילתה ולהשתמש בקונדום עד תום הטיפול. במקרים מסוימים יינתנו זריקות לפי שיקול דעתו של הרופא.

בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל או עם רופא משפחה ולבחון איתו את האפשרויות ואת הגורמים לתופעה.