מילון הנכדים הגדול

מילון לגיל השלישי

רוצים לדעת על מה הם חושבים כשהם אומרים פאוץ'? לפניכם 5 מושגים שיעזרו לכם לתקשר טוב יותר עם הנכדים

 

זה לא סוד שהנכדים לפעמים מדברים בשפה משלהם. אחרי שחהקורונה גמרה לכם לתרגל שיחות וידאו ואתם כבר שולטים בזום, הגיע הזמן שתכירו עוד כמה מושגים מהעולם שלהם.

כדי לשפר את התקשורת עם הנכדים ולהבין קצת יותר טוב למה הם מתכוונים – הכנו לכם מילון קטן עם 5 מושגים פופולריים לשנת 2020.

מילון הנכדים - אינפוגרפיקה

אינסטה

קיצור של "אינסטגרם", רשת חברתית לשיתוף תמונות וסרטונים.
סביר להניח שלנכד או לנכדה שלכם יש חשבון, ובמקום אלבום שאפשר לדפדף בו הם מעלים אליו תמונות עם המשפחה והחברים ו"סטורי" – תיעוד שמציג חוויות שונות מחיי היום-יום שלהם, בסרטונים קצרים. תבקשו מהם לראות, אולי אתם אפילו מככבים בחלק מהם.

סלפי

הדרך הפופולרית לצילום היום – של עצמנו.
איך עושים את זה? הכי פשוט! פותחים את המצלמה בסמארטפון, לוחצים על כפתור של מצלמה קדמית, מחייכם למסך, מצלמים ושולחים לנכדים J.

טיקטוק

ראיתם את הנכדים שלכם רוקדים במשך שעות מול הטלפון? הם ככל הנראה מכינים סרטון לטיקטוק. מדובר ברשת החברתית החמה ביותר היום (כן, גם יותר מאינסטגרם), ובה משתפים ויוצרים סרטונים מוזיקליים.

פאוץ'

סביר להניח שאתם יודעים מה זה פאוץ' – אותו תיק למותניים שיצא מהאופנה לפני כמה עשורים. אז נחשו מה? הוא חזר בגדול ויותר מזה, אפילו כתבו עליו שיר שהפך ללהיט מסחרר.
תשאלו את הנכדים על "נועה קירל, הפאוץ' והחום של ישראל".

אימוג'י

יש מי שרגילים לכתוב משפטים, ויש את הנכדים, שכבר מזמן החליפו את המילה הכתובה באימוג'ים – פרצופונים ואיורים שונים, שמסמלים את מה שהם רוצים להגיד. בפעם הפעה שאתם כותבים להם הודעה בוואטסאפ או ב-SMS (כי מכתבים זה פאסה), תכניסו ציור של לב או סמיילי קורץ ותראו להם מה אתם יודעים J.