התעמלות בריאותית: נעים להתעמל גם בקיץ!

שלוש נשים בשיעור התעמלות, יושבות ישיבה מזרחית ומותחות את יד ימין לכיוון שמאל

הקיץ הגיע ואיתו החום שגורם לרבים מאתנו לחשוש לצאת לפעילות גופנית. מירית גוכמן, פיזיותרפיסטית מומחית בשיקום אורטופדי ונוירולוגי, ומנחת קבוצות פילאטיס בסניפי מכבי שירותי בריאות בחיפה, מתארת את יתרונותיהן של קבוצות ההתעמלות הבריאותית של מכבי, המתקיימות בסניפים הממוזגים הקרובים לביתכם בקיץ ולאורך כל ימות השנה

הקיץ החם גורם לרבים מאתנו לדלג על שגרת הפעילות הגופנית, לדחות אותה לימים קרירים יותר או לוותר. למי שחושש מהחום, קבוצות ההתעמלות הבריאותית של מכבי, המתקיימות בסניפים הממוזגים הקרובים לבית, יכולות להיות פתרון מצוין גם בקיץ החם וגם בכל יתר עונות השנה.

אילו קבוצות ההתעמלות בריאותית קיימות במכבי?
קבוצות ההתעמלות הבריאותית במכבי מאפשרות פעילות גופנית קבועה וזמינה, והן מתקיימות בסניפים ברחבי הארץ. במסגרתן נכללות קבוצות התעמלות ממגוון סוגים: פילאטיס, פלדנקרייז, יוגה, התעמלות נשים, התעמלות גברים ועוד.

מהן מטרות ההתעמלות הבריאותית?
ההתעמלות הבריאותית, על כל תחומיה, מועילה עד מאוד להשגת מודעות ליציבה נכונה, לשיפור טווחי התנועה, לשיפור איכות הנשימה, לחיזוק השרירים הכללי ושרירי הליבה, לשיפור שיווי המשקל ולשיפור תפקוד כללי.

כיצד מושגות המטרות באימון?
השיעורים מורכבים ממגוון תרגילים המתייחסים לרוב מרכיבי הכושר הגופני. למשל, תרגילים לחיזוק השרירים העמוקים והשטחיים במנחים שונים ותרגילים המתייחסים לשרירי קרקעית האגן ולשליטה באזור זה. תרגילים נוספים המתורגלים בשיעורים הם תרגילי גמישות ואורך למפרקים ולרקמות הרכות, תרגילי נשימה לאוורור יעיל של הריאות, תרגילים שנועדו לערער את שווי המשקל ולעודד שליטה בו ועוד. התרגילים מתורגלים ברצף באופן התורם גם לשיפור המרכיב האירובי. לא מעט מהמתאמנים מדווחים שהתרגול הקבוע תורם לשיפור בתפקוד, תוך הפחתת כאבים והתנהלות יומיומית קלה יותר.

מהם יתרונות קבוצות ההתעמלות במכבי על פני התעמלות במקומות אחרים?
מנחי קבוצות ההתעמלות הבריאותית במכבי הם פיזיותרפיסטים מוסמכים, אשר עברו הכשרות מקצועיות הממוקדות בתחומי ההתעמלות השונים. לפיזיותרפיסטים הכשרה, מומחיות וניסיון רב באבחון ובטיפול בפציעות, בכאב ובמגבלות תנועה.
הידע הרב והעשיר שלהם מאפשר להם להתאים את התרגול לכל משתתף בקבוצה: לזהות ולתקן תרגול לא נכון על מנת למנוע פציעות, ולתמוך בתרגול יעיל. כמו כן, יכולים המנחים לזהות ולהצביע על מצבים המצריכים קבלת טיפול, ולהמליץ על הטיפול המתאים.
במידה והפעילות הגופנית אינה מתאימה לצרכיו של המשתתף, יכולים המנחים לכוון אותו לפעילות הגופנית המומלצת והמתאימה ביותר עבורו.

יתרון נוסף הוא הרכבן המצומצם של הקבוצות, אשר מתקיימות בהרכב של עד כ-16 משתתפים בלבד. הקבוצה הקטנה מאפשרת למנחה לתת יחס אישי, מקצועי ותשומת לב לכל משתתף.

מי יכול להצטרף לקבוצות?
הקבוצות מתאימות לכל האוכלוסייה: קבוצות ההתעמלות מתקיימות ברמות קושי שונות, על מנת לאפשר למגוון אנשים למצוא את קבוצת ההתעמלות הבריאותית המתאימה להם.

איך מצטרפים?
קבוצות ההתעמלות הבריאותית מתקיימות בשעות היום והערב.
ההשתתפות בקבוצות פתוחה לקהל הרחב בתשלום, ובמחיר מוזל לחברי מכבי.

מומלץ להתעניין בסניפים השונים מהן הקבוצות המתקיימות בהם, וליצור קשר עם המנחה, או לבדוק מהן הקבוצות העתידות להיפתח דרך אתר מכבי.

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות ההתעמלות הבריאותית במכבי כבר עכשיו!

**למידע נוסף אודות קבוצות ההתעמלות הבריאותית באתר מכביhttp://bit.ly/2utRkte