אמצו את החיבוק! יש לו יתרונות רבים

קחו לכם 20 שניות ומצאו מישהו לחבק  – על היתרונות שבחיבוק

חיבוק מתחבקים אהבה זוג

הידעתם? לחיבוק שנמשך 20 שניות או יותר יש השפעה עמוקה על גופנו ועל נפשנו. חיבוק כזה משחרר במוחנו את ההורמון אוקסיטוצין – הורמון האהבה. הורמון זה תורם לבריאותנו הפיזית והנפשית, לביטחון העצמי שלנו, להרפיה ולהרגעה. חיבוק ארוך מסייע בשיפור מערכת החיסון שלנו, מפחית סיכויים לחלות במחלות לב ונמצא שהוא מוריד את רמות הורמון הסטרס בעיקר קרב נשים.

לפי American Psychosomatic Society, חיבוק ארוך או אחיזת ידיים עם בן הזוג במשך 10 דקות מורידים משמעותית את רמות הסטרס שלנו ומפחיתים את השפעותיו המזיקות. במחקר שנערך בשנת 2003 נמצא כי בקרב אנשים שדיווחו על היעדר מגע פיזי וחיבוקים היו רמות לחץ דם גבוהות יותר ויותר אירועים לבביים.

אצל בני האדם ההורמון מופרש בין השאר כאשר אנחנו מרגישים חיבה לאחר, נוכח מגע בין אישי נעים וקרוב – חיבוק וקרבה, מגע מיני, וכאשר אנחנו נמצאים בקשר קרוב וטוב עם בני הזוג, הילדים שלנו ואפילו כאשר אנחנו מלטפים את חיית המחמד שלנו ( גם רמת האוקסיטוצין של הכלב שלנו עולה במקביל כאשר אנחנו מלטפים אותו).

האוקסיטוצין משתחרר אצלנו באופן טבעי תוך כדי חיבוק, ובעיקר במהלך חיבוק ממושך – של 20 שניות ויותר. מכיוון שיש לו השפעות חיוביות טובות כל כך, מומלץ וכדאי שננתחבק כמה שיותר