סליחה ותודה על מי שאני

סליחה ותודה פנימי
יום כיפור בפתח וכולנו טרודים בבקשות מחילה מאלו שאולי פגענו בהם חלילה בשנה החולפת, אך לא פחות חשוב מכך, יום זה הוא הזדמנות מצוינת לעשות חשבון נפש פנימי, לבקש גם מעצמנו סליחה על שפגענו בנו ולפרגן לעצמנו. מיכל סוקמן, דיאטנית קלינית במכבי, מלמדת אותנו להיות רחומים כלפי עצמנו ובעיקר לאהוב אותנו והרבה…

לקראת יום הכיפורים אנו הולכים ומבקשים סליחה מחברים, משפחה, אנשים במקום העבודה.

אנו עושים חשבון נפש במי פגענו וכיצד לתקן את דרכנו.

רק מאחד לרוב לא נבקש סליחה, לא נבחן לעומק כיצד פגענו בו ולא נודה לו על כל הטוב שהוא מאפשר לנו. וזה כמובן גופנו.

הוא אתנו תמיד, עובד בשבילנו, סוחב בשבילנו, מרגיש וחווה הכל. נח מעט מידי, לרוב מקבל מעט זמן איכות וטיפוח ותמיד תמיד חוטף ביקורת.

אז עכשיו, עצרו רגע. מצאו מקום שקט ופנו אל עצמכם, בקשו סליחה והביעו תודה:

סליחה שלא דיברתי יפה

למילים השקטות שאנו אומרים בינינו לבין עצמינו יש השפעה רבה. במקום לחשוב על כל הדברים שאנחנו לא אוהבים בגופינו חשוב להתחיל ולהדגיש את הדברים הטובים. הרי בסופו של יום, לא יותר סביר שנתייחס יותר יפה למי שאנו מעריכים ואוהבים?

סליחה שלא שתיתי

בין אם זה בגלל המזגן, הקולר הרחוק או שפשוט לא זכרנו- הרבה מאיתנו שוכחים לשתות במהלך היום. בשנה הקרובה תנו לגוף שלכם מתנה חינמית- שתו מים.

סליחה שלא אכלתי כל היום

השעון מצלצל, טירוף הבוקר מתחיל, עוד מייל, ישיבה, שיחה, מייל, קפה, פגישה ו… הופ השעה מאוחרת ולא הספקתי לאכול. לגוף שלנו אין נורת דלק שתתריע – זאת האחריות שלנו לעצור, ולתת לגוף את האנרגיה שהוא זקוק לה. השנה- מצאו זמן לשבת לאכול, ברוגע, בנחת ותנו לארוחה ולגוף את הכבוד המגיע להם.

סליחה שלא זזתי

לא כולנו נולדנו לרוץ מרתון. אבל, הגוף של כולנו משווע לתזוזה- בין אם מדובר בהליכה, שחייה, ריקוד או יוגה. השנה חשבו על תזוזה שתוכלו ליהנות ממנה – וכך תוכלו באמת להתמיד.

סליחה שלא בדקתי

את הרכב שלנו תמיד ניקח לטיפול, אבל כמה מאיתנו מקפידים על בדיקות שגרתיות? בין אם מדובר בבדיקות דם, לחץ דם או אפילו משקל, הבדיקות יכולות לתת לנו תמונה על המתרחש בתוך גופינו. השנה- הקפידו על בדיקות תקופתיות, וזכרו שבעזרת מודעות והכוונה תזונתית, ניתן לשפר את התוצאות ולתת לגוף את הדרוש לו.

גמר חתימה טובה לכולכם!