יוצאים לדייט בגיל 50

22805-Blog-Photo-NEW_Sex-(19850)2

זה אולי יפתיע את הקוראים הצעירים יותר, אבל גם אחרי גיל 50 יש חיי אהבה ויחסים – ודווקא לא רעים. הכל תלוי בתקשורת ובכימיה שבינו לבינה. אך למי שחוזר לעולם הדייטים בגיל הזה, החוויה יכולה להיות שונה ומזכירה נשכחות.

כשמגיעים לרגע הזה שמעוניינים לשלב אינטימיות במערכת היחסים, עולה לדיון מחדש (ובצדק) נושא אמצעי המניעה. מבוגרים רבים שמתחילים זוגיות חדשה לאחר גירושים או התאלמנות נדרשים לחזור ולהשתמש באמצעי מניעה וחשוב להציף את זה בפני בן/בת הזוג, למרות אי הנעימות שעלולה להתלוות לבקשה זו.

אפשר להתייחס לארוע כמו הפעם הראשונה שמקיימים יחסים, כמו שצעירים נדרשים להשתמש באמצעי מניעה כל עוד לא נעשו הבדיקות הרצויות, כך גם בגיל המבוגר יותר.
נושא המין בגיל השלישי אמנם לא עומד במרכז השיח התקשורתי, אך הסיכונים הם אמיתיים. בארה"ב לצורך הדוגמה 16% ממקרי האיידס החדשים כל שנה מתרחשים בגילאי 50+ ו-25% אחוז מהחולים במחלה הם בני 50+.

בשלב הזה, היריון לא מתוכנן הוא כבר לא סכנה, אך הבדיקות הן תנאי חשוב במידה ורוצים להימנע מהצורך באמצעי מניעה. חשוב גם להעלות את הנושא בתזמון נכון וברגישות הנדרשת. דוגמא אישית היא דרך מעולה לרתום את הפרטנר לביצוע הבדיקות.
"אני עשיתי את הבדיקות שלי והכל בסדר, מה איתך?" היא למשל דרך מצוינת לגשת לנושא ולא לגרום לצד השני לחוש אי נעימות.

http://www.webmd.com/healthy-aging/features/safe-sex-for-grown-ups