אין אונות – אין טיפול

22805-Blog-Photo-NEW_Sukeret-(22562)2

הרפואה המודרנית מאפשרת לגברים רבים הסובלים מהפרעת אין אונות לטפל בבעיה בקלות ובדיסקרטיות ומעמידה לרשותם מגוון תכשירים ותרופות. אך למרות המודעות ההולכת וגוברת לבעיה והחשיפה התקשורתית אליה, גברים רבים עדיין נמנעים מקבלת טיפול, כך עולה ממחקר בנושא.

המחקר, שנערך בארה"ב בקרב 6.2 מיליון גברים בגילאי 30 ומעלה במשך כשנה, מצא כי רק כ-25% מהגברים שמאובחנים באין אונות, ניגשים לטיפול. החוקרים ביססו את המחקר על מאגר נתוני תביעות ביטוח בהשוואה לכמות המרשמים שמומשו. גברים הוגדרו כ"מטופלים" רק במידה וקיבלו מרשם לתרופות טיפול באין אונות. אלה שקיבלו אבחנה שהם סובלים מאין אונות אך לא מימשו מרשם נחשבו כ"לא מטופלים". גיל הגברים ומצבים בריאותיים שונים נלקחו בחשבון גם.
עוד נתון מפתיע שעלה מהמחקר הוא שרק 18% מהמטופלים היו בני 65 ומעלה, למרות שהסברה הרווחת היא שאין אונות מגיעה עם הגיל.

לחוקרים יש מספר הסברים למצב. ייתכן והגברים לא ניגשים עם המרשם לבית המרקחת כיוון שהם לא מוטרדים מכך יותר מידי. סברה אחרת מציעה שזה עניין הבושה לגשת לבקש את התרופה. הסבר נוסף לתופעה הוא שעלויות התרופה הן שמונעות מהגברים לממש את המרשם.
החוקרים אומרים שיש אפשרות שאלה הרופאים שלא רושמים את המרשמים כיוון שהם לא חושבים שהמטופל זקוק לכך.

יש כאלה שסוברים כי הנתונים לא מדוייקים, כיוון שרק ראיונות אישיים עם המטופלים יכולים לשפוך אור על הסיפור. ייתכן והם מקבלים מרשם, ניגשים לבית המרקחת אבל נרתעים מהמחיר ואז מזמינים את כדורים באינטרנט.

http://www.webmd.com/erectile-dysfunction/news/20130506/most-men-with-erectile-dysfunction-dont-seem-to-get-treatment