תכנית התזונה של DayTwo מגיעה למכבי!

בשורה לסוכרתיים סוג 2 במכבי: מכבי יוצאת בשיתוף פעולה עם תכנית DayTwo שתעזור לכם לבנות תפריט מותאם אישית בליווי דיאטנית ולאזן את רמות הסוכר בדם, מבלי להתפשר על הכיף שבאכילה

daytwo - תוכנית תזונה לסוכרת סוג 2

רעות בוכהלטר, דיאטנית ומובילת התכנית במכבי, מסבירה על התכנית, הזכאות והליווי התזונתי הייחודי במכבי.

לפני שנדבר על DayTwo, קצת רקע

הפחמימות שאנחנו אוכלים מתעכלות והופכות לסוכר שמגיע אל מחזור הדם. הסוכר מגיע באמצעות זרם הדם לכל תא ותא בגופנו על מנת שיוכל להמשיך לחיות ולפעול. סוכרת היא מצב שבו הגוף מתקשה לשמור על רמות סוכר תקינות ולכן נראה עליות ברמות סוכר (היפרגליקמיה) לאחר האוכל, בזמן מחלה, בזמן מצוקה רגשית ועוד. בנוסף לעלייה ברמת הסוכר, לעיתים מתרחשת ירידה חדה ברמות הסוכר (היפוגליקמיה) למשל לאחר פעילות גופנית או בהימנעות ממושכת מאכילה.
באופן טבעי, לתזונה שלנו יש השפעה מכרעת על איזון רמות הסוכר, על הטיפול התרופתי ואיכות חיינו. על מנת לנהל נכון את רמות הסוכר, חשוב קודם להכיר את המזונות שגורמים לנו באופן אישי לעלייה של סוכר בדם. פה נכנסת תכנית DayTwo.

מה היא תכנית Day Two?

תכנית DayTwo מספקת המלצות תזונה ושינוי התנהגותי על סמך רישומי הבריאות האישיים שלכם והרכב המיקרוביום (הרכב החיידקים במעי) הייחודי לכם.
התכנית מבוססת על מחקר פורץ דרך של מכון ויצמן בהובלת פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב. הנחת המחקר אומרת בעצם שכמו שלכל אחד מאיתנו טביעות אצבע הייחודיות לו בלבד, לכל אחד מאיתנו יש גם הרכב חיידקים ייחודי במעי, ולכן אנשים מגיבים באופן שונה מאוד למאכלים זהים, וכפועל יוצא מזה גם מערך ניהול הסוכר בגוף של כל אחד מגיב אחרת.

איך מתבצעת הבדיקה?

בשלב הראשון מספקים דגימת צואה עם ערכה שמגיעה ונאספת מביתכם.
לאחר תהליך ריצוף ה-DNA של החיידקים במעבדה, מקבלים אפליקציה עם המלצות תזונה מותאמות אישית למצבכם.
חשוב להדגיש: תוצאות הבדיקה הן ייחודיות לכל נבדק/ת ולא ניתן להתבסס על בדיקה של אדם אחד כדי לבנות תפריט.

לאחר הבדיקה: ליווי אישי של תזונאי/ת מכבי

באפליקציה שהורדתם תוכלו לצפות במידע מורחב על האופן שבו ישפיעו סוגי מזון שונים שברצונכם לאכול על רמות הסוכר שלכם, וללמוד אילו התאמות יש לעשות על מנת לשמור על רמות הסוכר שלכם מאוזנות לאחר הארוחה.

צוות התזונה של מכבי ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יסייע ויתאים עבורכם תפריט ייחודי, שיסייע לשמירה על רמות סוכר תקינות מבלי לגרוע מההנאה שבאכילה, מה שמבטיח התמדה בתהליך, ועם הזמן גם הפיכת ההמלצות להרגלים שישפרו לכם את איכות החיים.

למי התכנית מיועדת?

חברי מכבי שלי ומכבי זהב עם ותק של חצי שנה לפחות המאובחנים עם סוכרת מסוג 2 בלבד, אשר מקבלים טיפול תזונתי במסגרת הקופה ו/או מטופלים תרופתית בטיפול פומי (דרך הפה) ו/או באינסולין ארוך טווח.

באילו מצבים התכנית לא מתאימה?

• נשים בהיריון – נשים סוכרתיות סוג 2 יוכלו להצטרף לשירות רק לאחר הלידה.
• מי שנוטל אנטיביוטיקה – נטילת תרופות אנטיביוטיות משנה את סביבת החיידקים במעיים ולכן כל מי שנוטל תרופות אנטיביוטיות יידרש להמתין 3 חודשים מתום הטיפול התרופתי עד שיוכל לבצע את הבדיקה ולהמשיך בתהליך.
• מי שמטופל באינסולין קצר טווח.

מידע מורחב על עלויות והזכאות המלאה לבדיקת DayTwo באתר מכבי >>

איך מצטרפים?

1. קובעים תור לתזונאי/ת (ההפניה נעשית דרך התזונאי/ת בלבד).
2. לאחר הפגישה וקבלת הפניה תיפתח לכם אפשרות להזמין את הבדיקה באזור האישי באונליין של מכבי.
3. לאחר ביצוע הבדיקה וקבלת התוצאות יש לפנות אל התזונאי/ת לקבלת המלצות לתזונה מותאמת אישית ותיאום ליווי צמוד.

המידע המקצועי בכתבה נאסף על ידי:
מיכל סוקמן – דיאטנית קלינית המתמחה בסוכרת, רכזת מדיה תזונה במכבי
רעות בוכהלטר – דיאטנית ומובילת פרויקט Day Two במכבי